Pozicionet E Seksit Qe Duan Meshkujt Nga Femrat

Sipas librit të famshëm Kamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Ndërkohë femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Ndërsa, sa i takon seksit, mund të duken më fjalëpaka sesa meshkujt: “meshkujt flasin për dëshirat e tyre seksuale më tepër sesa femrat”, komentojnë psikologët. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Pse seksi oral te meshkujt qenka një etapë paraprake dhe për femrat jo? Aaa, në rregull, për shkak të patriarkalizmit. Por çfarë thonë specialistet e seksit. Mund t'ia prekni barkun ngadalë, duart, këmbët gjithashtu… shpejt mund të ndërroni ndonjë fjalë dhe të prekni fytyrën e saj derisa ajo flet. Mon Jul 16, 2012 10:22 pm nga ariani » Pergjigjuni duke ber dhe nje pyetje ne vazhdim Mon Jul 16, 2012 10:19 pm nga ariani » fraza poezi anglisht Fri Jul 13, 2012 11:25 pm nga ariani » Heqia e vizave per shqiptarert nje dit historike :) Tue Jun 19, 2012 5:33 am nga ariani » pershendetje kur hyni dhe dilni nga forumi Mon Jun 18, 2012 9:10 am. nga SekreteBukurie; më August 31, 2017; Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit. Kur është fjala për marrëdhënie seksuale, meshkujt dhe femrat duan ta arrijnë të njëjtën gjë në fund – orgazmën. Poza “misionare” Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është shumë e zakonshme dhe mungon kreativiteti. 13:58, 04-02-2014. Ndërkohë, gratë kanë detyrimet e tyre edhe natën kur duhet të kujdesen për fëmijët. Turivarurat, negativet, janë të. Në këtë artikull mund të zbuloni më mirë nga ana seksuale veten tuaj apo për ju meshkuj nëse doni të mësoni disa të fshehta nga dëshirat seksuale të patneres tuaj. Burrat gjithashtu thonë se duan më shumë partnere seksi në jetën e tyre dhe se janë të interesuar për seks të rastësishëm. Të qenit ''e pafytyrë'' - Meshkujt i pëlqejnë femrat e guximshme dhe në të njëjtën kohë duan që në shtrat të transformohen në të pafytyra dhe provokuese. Por edhe për femrat ka një zgjidhje që të mund të arrijnë çdo herë orgazmën, mjafton që partneri të bëjë këto stile. Sot 43 vjeçarja Samantha, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Goff ka zbuluar se çfarë dëshirojnë më shumë meshkujt gjatë kohës së qëndrimit në shtrat. "Vuaj nga migrena dhe kam zbuluar se kur bëj seks, sidomos nëse arrij në orgazëm, ajo më largohet", tregon një grua 62-vjeçare. Ndërkohë femrat e pëlqejnë këtë pozicion pasi mund të ledhatojnë mashkullin e tyre dhe ta shohin atë në sy që është. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Atyre ju pëlqen edhe ideja që ti po kujdesesh për ta. Filloni duke e puthur atë në trup dhe më pas ndaluni që të pritni që ajo të filloj. DASHI (21 Mars – 20 Prill) Femrat e shenjës së dashit janë shumë pasionante dhe dinë si ta bejnë partnerin për vete në shtrat. Sipas librit të famshëm Kamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Por se sa e duanfemrat, ne mund ta kuptojmë nga rezultati përfundimtar i seksit: fundi i seksit është kënaqësia. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Thuaj qe ata qe ta kane vene ty, s’ia kane thene shume per ate muhabet 🙂 Une s’e kam bere ndonjehre me shqiptare…a nuk eshte kote fare te them qe shqiptaret s’dine te bejen seks. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Mund të mendoni se ai po i tregon gjithçka për ju mikut të tij të ngushtë, por pavarësisht dyshimit tuaj, në fakt ai nuk po tregon asgjë që ndodh midis jush në dhomën e gjumit, të paktën jo në atë sasi dhe mënyrë që femrat ndajnë mes tyre të fshehtat. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Si duhet bërë: Meshkujt janë vizualistë erotik, më tepër eksitohen nga stimulimi vizual, disa meshkuj thonë se të shikuarit e femrës duke arritur klimaks është forma përfundimtare e eksitimit për ata. Analiza e Conley dhe e kolegeve ka rrezuar edhe mitin e orgazmes problematike femerore, duke treguar nje studim te publikuar ne librin “Families as They Really Are”, i kryer tek 12. Femrat duan paralojë seksi me prekje dhe puthje. Kur një burrë adhuron një grua, ai i kushton shumë vëmendje të gjitha tipareve të pamjes së saj. Një studim i fundit, tregoi se orgazma gjatë marrëdhënies seksuale arrihet më shpejt, ndërkohë që femrat që bërtasin, duket se e bëjnë për arsye të tjera, ose për të përshpejtuar orgazmën te partneri. Këto janë 5 pozicionet më të këqija për gratë: “Pozicioni i qenit” Mund të jetë votuar si pozicioni më i preferuar i seksit në Britani, por në të vërtetë nuk u pëlqen zonjave. Nga stili misionar, përmes 69, stili qenit, etj, këtu është 10 pozicionet e Kamasutrës që adhurojnë meshkujt në shtrat. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Mund të jenë të stresuar, të palumtur, të lodhur apo nën presion në punë",‐ ka thënë psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton. Ndërkohë që meshkujt ndizen nga imazhet me të cilat përputhen me orientimin e tyre seksual dhe ku mund të vendosen në vendin e pornostarit, femrat janë shpesh të kundërta, duke u kthyer. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Femrat duan të flasin për ndjenjat dhe dashurinë, ndërsa meshkujt nuk dëshirojnë të flasin për dashurinë, por të bëjnë dashuri. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Si mund te shpjegohet kjo dukuri tashme e qart, se shum femra shqiptare ne USA jan me te suksesshme sesa meshkujt e po te njejtes mosh. para seksit, nëse ti nuk zbret poshtë tek ai. Stili misionar Pse është kaq popullor një pozicion i tillë seksual? Sepse burrat dhe gratë e duan. Me Ditën e Shën Valentinit në prag, të gjithë po kalojnë në rrëmuja ideore për atë që duhet të bëjnë me partnerët e tyre. Marrëdhëniet seksuale edhe pse të japin kënaqësi mund të jenë të lodhshme. Studimi u krye me 2. Seksi nuk është njësoj kudo dhe kjo është vërtetuar edhe nga një studim. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Mendojini gjërat mirë dhe kini një plan. Partneri ideal;Peshqit(me lot kom qesh). Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Ndërsa te meshkujt është e kundërta, ata dashurohen nëpërmjet seksit. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Sipas hulumtimeve të fundit, meshkujt gjatë seksit ndjekin shprehjen e fytyrës së partneres së tyre. Meshkujt dhe cfarë duan nga femrat Ndoshta seksi më tepër është në mendjen e meshkujve, por duket se kjo nuk është edhe aq e rëndësishme kur bëhet fjalë rreth asaj se çfarë presin dhe çfarë kërkojnë nga vajza me të cilën janë në lidhje. 9 pozicionet e seksit që femrat pëlqejnë më shumë (FOTO +18) May 6, 2017 Për ata meshkuj që duan të kënaqen me gratë e tyre ngadalë, kjo është pozita klasike. Mund të jenë të stresuar, të palumtur, të lodhur apo nën presion në punë",‐ ka thënë psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton. Xhirimi i aktit seksual. Në këto situata, sado të durueshëm të jenë, një ditë ata do të lodhen dhe fundi do të bëhet i pashmangshëm. Në fund të fundit ajo që duan meshkujt dhe femrat nga marrëdhëniet seksuale, është ndjenja, afërsia dhe intimiteti seksual. Jam kurioz te dij nese e keni ven re te njejten dukuri ne zonat ku babnoni. Kështu që, tregoni sa më shumë se sa e dëshironi partnerin, kjo do të çojë në një seks të mrekullueshëm. Për këta të fundit do të shkruajmë sot, duke ju ardhur në ndihmë gjinisë femërore për meshkujt. Të gjithë mendojmë se dimë gjithçka për seksin, por kjo fushë është aq e gjerë saqë njëherë nuk mund të themi se dimë gjithçka. Çiftet që duan të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre në këtë 14 shkurt, mund të vendosin të eksperimentojnë në shtrat. E kupton që ajo do diçka më shumë. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Ja disa prej mendimeve që ata kanë për pozicionimet më të njohura gjatë marrëdhënieve seksuale. Edhe pse meshkujt mund të sillen me shumë vetëbesim në shtrat kur janë përpara femrave, jo gjithnjë çdo gjë është ashtu siç duket. Ato shpesh …. Kauboji e kthyer mbrapshtë është për ato gra që duan ta marrin kontrollin në dhomën e gjumit. Në të njëjtën kohë, 80% e të anketuarve thanë se shpesh preferojnë masturbimin dhe seksin oral. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Kjo është e vlefshme si për seksin me partnerin ashtu dhe për qëndrimet e një natë e thënë ndryshe (one-night stand). Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet "veç me çunat". Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. “Meshkujt janë shumë egositë. Pasi femrat i kanë provuar të tëra, …. Mos merrni menjëherë aksion. Doug Haines nga "The London School of Attraction" na tregon për të vërtetat e meshkujve dhe sekretet e tyre në shtrat. Pozicionet në të cilat arrin të lëvizë pak, apo kur ai e kap prej flokësh gjatë penetrimit janë disa nga idetë që e joshin më shumë në jetën seksuale një grua. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Më poshtë keni fantazitë e meshkujve që adhurojnë gjatë seksit. 13:58, 04-02-2014. Çfarë duan meshkujt gjatë seksit, këto janë fantazitë e tyre. Pak nxehje Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Forma e këmbëve të një gruaje mund të tregojë se …. Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Femrat janë më të dhëna pas seksit nëse bashkëshortet i kanë ndihmuar me ndonjë punë në shtëpi, nëse ambienti ka qirinj aromatike të ndezur dhe gjatë ditës kanë ndjerë përkujdesjen dhe dashurinë e. Meshkujt janë të mësuar që nga një moshë e re që të mos paraqesin dobësi. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Ata gjithashtu pëlqejnë një treshe "të fortë" por në këtë rast nuk duan femrat. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Të gjesh një vend jotradicional për seks kur ju merren mendtë të dyve nga pija, është shumë cool, por ndonjë mund të pësojë frakturë këmbe. Filloni me pak gjëra dhe prisni. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Ti je vetem nje cope mishi moj vajze, dhe fakti qe ai mishi jot eshte ne duart e Xen-Kriminelit te ben te peshtire. Meshkujt pëlqejnë vajzat e vendosura, pasi jeta. Briciolo ou ate pershtypje te jepkam ee nejse ateher keto budallacka qe thua ti kan zaptuar Tiranen. Poza “misionare” Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është shumë e zakonshme dhe mungon kreativiteti. Kerkojne rrezikun, prandaj sfida eshte aventure. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Meshkujt duan femra te reja, femrat duan meshkuj te vjeter. Nga paraloja e deri në minutën e fundit të lojës së seksit. Në fakt, edhe meshkujt kanë shumë dëshira të papërmbushura nga femrat. Ato shpesh …. Marrëdhëniet seksuale edhe pse të japin kënaqësi mund të jenë të lodhshme. com/10-metodat-si-ti-beni-per-vete-vajzat. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Ndërkaq, sa i përket zbulimit të gjërave për të cilat fshehtas lakmojnë femrat në jetën e tyre seksuale… dhe, ato janë edhe më të heshtura. Ngatërrojnë një përvojë të pasigurt me një përvojë seksi. Mund të jenë ata që janë. Femrat mendojnë se meshkujt janë gjithmonë te gatshëm për seks: Nëse flitet për një adoleshent 17 …. Ja çfarë duan femrat që të dinë meshkujt rreth seksit: * Në mënyrë që të ndjehen seksi, kanë nevojë për t’u kthyer në gjendje të mirë emocionale, si dhe stimulohen fizikisht. Ky pozicion është natyral për stimulimin e pikës G tek femrat. Shumë femra preken në fshehtësi gjatë aktit seksual për të arritur orgazëm. Shtroni rrugën gjatë ditës […]. Por studime pas studimeve na dalin gjëra dhe cilësi të reja që një femër duhet të ketë për të qenë idealja e mashkullit! Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre Studiuesit kanadezë kanë …. Dëshira për t'i "zbutur" ata […]. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Është eksituese kur e dimë që po kënaqesh. E sigurte qe edhe shqiptaret dine ta bejne, varet kujt ia le dhe kush ta kerkon 🙂. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten. Gaforrja(femer). Por studime pas studimeve na dalin gjëra dhe cilësi të reja që një femër duhet të ketë për të qenë idealja e mashkullit! Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre Studiuesit kanadezë kanë …. Ndërkohë femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Në të njëjtën kohë, 80% e të anketuarve thanë se shpesh preferojnë masturbimin dhe seksin oral. Poza "misionare" Meshku. 2016 - Gazeta Express. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Marrëdhëniet seksuale edhe pse të japin kënaqësi mund të jenë të lodhshme. al ose duke telefonuar në numrin 04 451 44 92. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Gratë besojnë se këto janë pozicionet më romantike seksuale. Ato shpesh …. Gruaja klasike në krye Edhe pse ka shumë punë, në fakt të gjitha punët janë bërë nga zonja përgjegjëse, por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion. Femrat njihen për nga ajo se duan të flasin hapur rreth emocioneve të tyre, që për disa meshkuj paraqet problem. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Sipas studimit të bërë nga nga Kolegji Universitar i Londrës, meshkujt edhe nëse ishin me stomakun bosh, ata sërish zgjidhnin të parën, seksin. Nuk është ide e keqe t’i ngjisheni sa më shumë partnerit tuaj. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Mos merrni menjëherë aksion. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Meshkujt pëlqejnë që edhe ju të merrni përgjegjësi ndonjëherë. 9 pozicionet e seksit që femrat pëlqejnë më shumë (FOTO +18) Nëse keni pyetur veten se cilat janë pozitat që femrat pëlqejnë më së shumti tani do t'ju tregojmë cilat janë ato. Duke marrë parasysh këtë, kompania australiane ‘Prolong’ ka publikuar një numër të …. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Meshkujt janë të mësuar që nga një moshë e re që të mos paraqesin dobësi. Gjithmon i vëmëndshëm në sjelljen e saj gjat kohës që je aty posht. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Dëshmia e një mashkulli… “Një herë, kur shkova në krevat me një vajzë, ajo bërtiste dhe ofshante shumë gjatë seksit. Per to mashkulli mbetet figura dominante gjate seksit, i afte qe t’i perqafoje ne menyre te vendosur, aq sa tu beje te ndiejne nje dhimbje te lehte nga perqafimi i forte. Menstruacionet janë të shpifura. Një studim tek 1200 femra zbuloi se cilat janë 5 pozicionet në seks të cilat femrat i urrejnë. ne pyetëm disa ekspertë të seksit (meshkuj sigurisht) dhe zbuluam që çdo femër nëse mëson mënyrat e mëposhtme mund ta çmend ë mashkullin e saj në shtrat. Vithet e femrës për meshkujt janë tërheqëse mu sikur edhe gjoksi dhe kërdhokullat. Nëna Natyrë njerëz!. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Nga stili misionar, përmes 69, stili qenit, etj, këtu është 10 pozicionet e Kamasutrës që adhurojnë meshkujt në shtrat. Ndërkohë femrat e pëlqejnë këtë pozicion …. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. nga SekreteBukurie; më August 31, 2017; Këto janë 3 femrat që duhet të martoheni, sipas shenjës së horoskopit. Sipas shenjave mund të zbuloni më mirë nga ana seksuale veten tuaj apo për ju meshkuj nëse doni të mësoni disa të fshehta nga dëshirat seksuale të patneres tuaj. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Merrni përgjegjësi gjatë seksit. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Meshkujt ëndërrojnë që femrat t’i dinë këto gjëra rreth seksit oral. Edhe pse modelet e revistave ata i preferojnë të dobëta, në jetën e vërtetë njerëzit preferojnë ato të kolme e me forma të theksuara. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. MBLESERI: Gabimet më të shpeshta seksuale që bëjnë meshkujt dhe femrat. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Femrat nga ana tjetër, si më spontane, preferojnë vende nga më të çuditshmet. Një studim i fundit, tregoi se orgazma gjatë marrëdhënies seksuale arrihet më shpejt, ndërkohë që femrat që bërtasin, duket se e bëjnë për arsye të tjera, ose për të përshpejtuar orgazmën te partneri. Femra për një mashkull është një kristal, të cilin ata duan ta trajtojnë me shumë kujdes, por, nga ana tjetër, kërkojnë edhe të jenë spontanë. Marrëdhëniet seksuale edhe pse të japin kënaqësi mund të jenë të lodhshme. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Sipas studimit të bërë nga nga Kolegji Universitar i Londrës, meshkujt edhe nëse ishin me stomakun bosh, ata sërish zgjidhnin të parën, seksin. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Menstruacionet janë të shpifura. Gaboheni nëse mendoni që femrat janë ato më me turp, meshkujt gjithashtu stepen në një situatë të tillë. Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Kënaqësia e femrave në seks, dhjetëfish më e fortë se e mashkullit - Ndjenja. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Një studim ka marrë në analizim trurin e meshkujve mbi dy dëshira, dëshirën për t'u ushqyer dhe atë për seks. Ajo ka qenë në industrinë e seksit për 6 vjet dhe ka kaluar kohë me një numër jashtëzakonisht të madh meshkujsh. Në një intervistë për Panoramën ajo flet në lidhje me meshkujt shqiptar e cila i cilëson si të paaftë në shtrat. Është një nga format më të vjetra të seksit dhe një nga mënyrat më të lehta për ta bërë. Fjalë të pista gjatë seksit- Janë të shumtë ata që pëlqejnë "dirty […]. Pozicioni është veçanërisht i përshtatshëm për mashkullin. Menstruacionet janë të shpifura. Mund të jenë ata që janë. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. 05/11/2018 - 17:29 Gjërat që meshkujt duan të bëjnë pas seksit. Disa meshkujve u pëlqejnë femrat e plota, disa i preferojnë ato më të holla, e disa tjerë nuk brengosen fare për formën, por u kushtojnë rëndësi gjërave tjera. Disa gabime gjatë seksit tolerohen. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Meshkujt drejtohen vetëm nga fantazitë seksuale, janë tifozë të mëdhenj të sportit dhe rrallë i ndajnë me të tjerët ndjenjat e tyre. Këtë gjë e duan meshkujt! 2. Per kete gje, meshkujt mudohen ti mbajne sekret. Per kete gje, meshkujt mudohen ti mbajne sekret. Nuk e keni menduar mirë. Tiranë-Blogerja dhe gazetarja Zhaklin Lekatari është shprehur në emisionin "Opinion" se meshkujt shqiptarë, si të vetme ndërhyrje kirurgjikale që duan është që të zgjasin penisin. Ta lësh veten ta marrë era dhe ta çojë në vende të pamenduara, duket si diçka aventuriere, por femrat nuk po kërkojnë këtë. Por çfarë thonë specialistet e seksit. Ato e përjetojnë më mirë seksin kur vjen si 'paketë' me dashurinë. Zbulojini cilat janë gabimet më të shpeshta që bëjnë femrat. Në përgjithësi djemtë pëlqejnë shumë vajzat që gatuajnë edhe nëse ato nuk shkëlqejnë në këtë fushë. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Montenegro ishte 21 vjeçe kur ajo u fut në një bordello dhe e joshur nga paratë që fitonte ajo nis “profesionin” e jetës. Femra Dash terhiqet nga meshkuj sportive: te fuqishem fizikisht dhe me nje karakter te forte. Puna esht qe mos te harrosh edhe te therrasesh emrin e tjetres, prandaj thuaj gjithmon nje fjale te embel si, zemer. Ti jeton ne nje vend tjeter ku ky fenomen konceptohet ndryshe ok. Pozicioni është veçanërisht i përshtatshëm për mashkullin. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. fjalëkalimi juaj. al gazetashqiptare. Meshkujt kanë libido më të madhe se femrat Është besuar gjatë se meshkujt duan më shumë seks se femrat. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Përfundimi nuk ka qenë ai që pritej dhe grupi që bëri studimin u befasua kur pa se truri i mashkullit dhe nëse ishte me stomakun bosh midis seksit dhe ushqimit zgjidhte të parën. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Femrat janë më të lëndueshme mbas seksit dhe të gjitha kërkojnë të dinë qe meshkujt përkujdesen po njësoj mbas aktit. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Siç e thamë dhe më parë, femrat e pëlqejnë seksin aq sa dhe meshkujt, dhe e duan më shumë atë kur bie fjala për këto pozicione seksuale. Vajza, nuk mbyllet çdo gjë me seksin. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. 10 4:05 Hulumtimet shkencore tregojnë se ekzistojnë dallime të rëndësishme në mes meshkujve dhe femrave jo vetëm në fuqinë fizike por edhe në. Edhe pse duket se të dyja gjinitë dëshirojnë të njëjtën gjë, është fakt…. Sipas hulumtimeve të fundit, meshkujt gjatë seksit ndjekin shprehjen e fytyrës së partneres së tyre. Kjo është e vlefshme si për seksin me partnerin ashtu dhe për qëndrimet e një natë… e thënë ndryshe (one-night stand). E vetmja arsye që meshkujt bëjnë seks në makinë është fakti se nuk kanë mundësi të shkojnë në krevatin e tyre, pasi në thelb këtu duan të shtrihen. Është një adhuruese e madhe e kafshëve dhe një mbrojtëse e tyre. Gjatë seksit meshkujt dhe femrat ndonjëherë mendojnë ndryshe. Femrat duan paralojë seksi me prekje dhe puthje. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet "veç me çunat". Drejtuesi I seksit, Marsi, nuk ka durim ne lidhje me seksin, perkundrazi sa me shpesh e bejne ne vende te rrezikshme ku mund te zbulohen, aq me eksituese eshte per to. Nuk shohin gjë tjetër veç …. Kur është fjala për seks, meshkujt dhe femrat duan ta arrijnë të njëjtën gjë në fund – orgazmën. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Femra për një mashkull është një kristal, të cilin ata duan ta trajtojnë me shumë kujdes, por, nga ana tjetër, kërkojnë edhe të jenë spontanë. Ndoshta kjo lind nga nevoja për t'u vlerësuar më shumë. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Ai gjithashtu mund të shohë reagimet në fytyrën tuaj dhe kjo do ta bëjë të eksitohet më shumë. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. ne pyetëm disa ekspertë të seksit (meshkuj sigurisht) dhe zbuluam që çdo femër nëse mëson mënyrat e mëposhtme mund ta çmend ë mashkullin e saj në shtrat. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim. Lidhjet e suksesshme, 25 sjelljet që femrat kërkojnë nga meshkujt Posted in Dashuria , Erotika by agjenciaemagic Të cilësuara si gjysmëperëndesha, kaq delikate dhe të mistershme, ja si duhet të veproni që të merrni një pranim të plotë prej femrave. 5 legjenda te marëdhënieve ne shtrat - Ndjenja. Ndërkohë femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Kur një burrë adhuron një grua, ai i kushton shumë vëmendje të gjitha tipareve të pamjes së saj. Në të njëjtën kohë, 80% e të anketuarve thanë se shpesh preferojnë masturbimin dhe seksin oral. Pesë pozicionet e seksit që femrat i urrejnë, por nuk e thonë. Femrat thon se gjysma e kënaqësis në seksin oral vjen nga gishtat dhe miksimi i gjuhës me gishtat, kështuqë e di vet ç'dubet të bësh. Imagjinojnë që një mbrëmje me të puthura dhe përqafime duhet të përfundojë me seks. Merrni përgjegjësi gjatë seksit. Gaforrja(femer). Pak nxemje Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Meshkujt Bricjape e duan seksin dhe mesojne shpejt te kenaqin nje femer, por per ti eksituar ata nuk mjafton te shohin vetem nje nudo (lakuriqesi). Një studim ka marrë në analizim trurin e meshkujve mbi dy dëshira, dëshirën për t'u ushqyer dhe atë për seks. Këto fantazi të nxehta përfshijnë një nga pozicionet e seksit që femrat parapëlqejnë. Këshu që një masazh për partnerin tuaj, do e gëzonte atë pa masë. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Fjala e specialistit: “Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Nëna Natyrë njerëz!. "Vuaj nga migrena dhe kam zbuluar se kur bëj seks, sidomos nëse arrij në orgazëm, ajo më largohet", tregon një grua 62-vjeçare. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Nuk duan të bëjnë seks në vende të papërshtatshme E vetmja arsye që meshkujt bëjnë seks në makinë është fakti se nuk kanë mundësi të shkojnë në krevatin e tyre, pasi në thelb këtu duan të shtrihen. Vithet e femrës për meshkujt janë tërheqëse mu sikur edhe gjoksi dhe kërdhokullat. Pse tërhiqen nga ato kur e dinë se nuk janë zgjedhja e duhur për ta? Vajzat ambicioze, të cilat janë edhe vetjake, dëshirojnë sfida dhe ajo gjë i bën tërheqëse tek meshkujt. 25 sjelljet që femrat kërkojnë nga meshkujt. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. Në përgjithësi djemtë pëlqejnë shumë vajzat që gatuajnë edhe nëse ato nuk shkëlqejnë në këtë fushë. Por studime pas studimeve na dalin gjëra dhe cilësi të reja që një femër duhet të ketë për të qenë idealja e mashkullit! Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre Studiuesit kanadezë kanë …. Fakte të dobishme që femrat duhet t'i dinë për meshkujt - Ndjenja Vallë meshkujt gënjejnë vetëm e vetëm të arrijnë te seksi? A dëshirojnë meshkujt lidhje të gjatë ose shumica janë në kërkim të avanturave të shkurta? Çfarë është më e rëndësishme për ata: pamja ose karakteri i femrës?. SEXPERTS Ju jeni gjithmonë përdorues i lodrave të seksit dhe ato nuk mungojnë në lojën me partneren ose partnerin tuaj. E kundërta ka ndodhur me gjermanët, të cilët kanë ngelur në klasë për sa i përket seksit. MBLESERI: Gabimet më të shpeshta seksuale që bëjnë meshkujt dhe femrat. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se ka disa gjëra rreth pamjes së femrës të cilat meshkujt i vërejnë pa vetëdije, transmeton Telegrafi. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Është një dëshirë dhe një nevojë: kënaqësia e të qenit në mes të vëmendjes së universit mashkullor. Menstruacionet janë të shpifura. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Në përgjithësi djemtë pëlqejnë shumë vajzat që gatuajnë edhe nëse ato nuk shkëlqejnë në këtë fushë. Meshkujt e kesaj shenje preferojne seksin e shpejte, por nuk terhiqen nga femra qe e japin veten shume lehte. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Femrat e pamartuara vërtet mohojnë, në mendje, të kenë seks me meshkujt që janë në martesë. Pasi femrat i kanë provuar të tëra, kanë konkluduar në. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Kjo do ta shndërrojë marëdhënien tuaj, jua sigurojmë. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Per femrat qe ja arrijne, vleresimi I duhur do ju jepet, ne format e nje perkujdesi me shume respekt. Dhe çdo herë, për meshkujt ekziston dyshimi në duhet të provojnë apo jo një pozicion të ri me të dashurën e tyre? Mezi po pres! Ndonjëherë, padurimi është ndjenja më seksi!. Meshkujt që bezdisen nga një gjë e tillë, zakonisht nuk ja vlejnë për t’i patur partnerë dhe për vete, fshehin pyllin e Amazonës aty poshtë. Meshkujt kënaqen në një lidhje në të cilën mund të jenë vetvetja, sidomos atëherë kur gjejnë. Mund t’ia prekni barkun ngadalë, duart, këmbët gjithashtu… shpejt mund të ndërroni ndonjë fjalë dhe të prekni fytyrën e saj derisa ajo flet. Blerta Koka-March 19, 2016. Nuk e keni menduar mirë. E di qe mbase disa nga ju mund te reagoni, nderkohe qe e lexoni kete gje. ndërsa meshkujt lidhen më mirë përmes seksit. Më e rëndësishmja nga të gjitha është që gruaja të ndjehet e bukur, seksi dhe e. Së fundmi ajo ka zbuluar se çfarë dëshirojnë meshkujt në shtrat. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrdhnënieve seksuale. Shumica e gjinisë femërore mundohet të kuptojnë gjithmonë se çfarë pëlqejnë meshkujt gjatë marrëdhënieve seksuale, në mënyrë që t’iu plotësojnë atyre çdo dëshirë. Sipas autores, arsyeja se përse shumica e femrave tradhtojnë është se ndjehen të padëshiruara nga partneri apo janë të palumtura në lidhje, prandaj këto shërbejnë si shtysë për të filluar. Për të tradhtuar meshkujt i shtyn dëshira për jetë më aktive seksuale, me lloje të ndryshme të seksit, fillimi i një lidhjeje pa rrezik nga zbulimi, arritja e kulmit seksual, vërtetimi i seksualitetit të vet, përforcimi i egos, ndikimi dhe presioni i rrethit, si dhe më rrallë vartësia nga seksi. Shahzadi Harper, eksperte në menopauzë dhe ndryshimet hormonale që ndikojnë në dëshirë seksuale, ka zbuluar atë që shumë gra dëshirojnë të bëjnë meshkujt në dhomën e gjumit. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Femrat duan paralojë seksi me prekje dhe puthje. Këtë gjë e duan meshkujt! 2. Mashkulli ideal;ato terhiqen nga meshkujt me nje shikim romantik dhe nje trup perfekt,adhurojne te ndenjura te formuara mire,me nje gjoks te forte dhe mu8skuloz. Pavarësisht që sa kohë jeni bashkë ose sa mirë e njihni njëri-tjetrin, ka gjithmonë disa gjëra që meshkujt i mbajnë për vete. Femrat e kesaj shenje preferojne puthjet pasionante sidomos ne gjoks, qafe, dhe duar. Transmetuar me 02062016 - 1644 Kerkesa per seks mes meshkujsh e femrash orgji shkembim ciftesh etj Nuk jane njoftime qe behen nga te huaj por nga meshkuj dhe femra shqiptare nga Shqiperia Kosova dhe Maqedonia dhe gjenden lehtesisht ne thuajse te gjitha faqet e njoftimeve te ndryshme onlinebr. Nuk është ide e keqe t'i ngjisheni sa më shumë partnerit tuaj. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Me pak ndihmë përpiquni vetëm të ndiqni ritmin. Ja si i shohin femrat dhe meshkujt pozicionet e seksit. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Ato seksin e shohin si gjënë e fundit që duan kur janë të uritura. Sipas nje thashethemi kur nje cift ben marredhenje dhe femra arrin ne orgazem atehere kenaqesia e saj eshte pothuajse 10-fish me e forte se ajo e mashkullit. Ata dëshirojnë të hapen me ju për të gjitha problemet, nëse nuk jeni në gjendje t’ia ofroni këtë ai do të largohet nga lidhja. Burrat e kesaj shenje duan seksin e shpejte, por nuk jane te terhequr nga femrat qe ju jipen shume shpejt. Një numër i madh i tyre kanë thënë se vërtet iu pëlqejnë puthjet në qafë, por se këto puthje duhet t’i bëjnë pa lënë shenja në qafë. Çfarë duan meshkujt gjatë seksit, këto janë fantazitë e tyre. Mund të jenë ata që janë. Shumë prej tyre nuk e thonë, por ndjesia e të qenit të dominuara është tejet eksituese për femrat. Meshkujt thjesht duan trupin e femrës. Pasi duke qenë sipër tij, me fytyrën e drejtuar nga ai, komunikimi mes dy partnerëve është perfekt. Vajzat treguan se nuk duan që të tradhëtojnë partnerin, madje janë shumë kundër këtij fakti. Është një fantazi tashmë e njohur kjo, dhe meshkujt e pëlqejnë këtë formë. Shumë pak prej tyre e kuptojnë se një lëvizje e tillë me pak demonstrim teatral i eksiton edhe. Fjalë të pista gjatë seksit- Janë të shumtë ata që pëlqejnë "dirty talking" (fjalët e ndyra) në shtrat, ndaj meshkujt duan që partnerja e tyre ta lëshojë gjuhën disi, por nuk guxojnë pasi kanë frikë se kjo kërkesë e tyre mund të. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Sipas librit të famshëm Kamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Klientët e saj nuk ishin gjithmonë burra “single”, disa prej tyre thjesht po kërkonin dikë që mund t’i dëgjonte, t’u jepte pak dashuri dhe vëmendje. Por çfarë thonë specialistet e seksit. Imagjinojnë që një mbrëmje me të puthura dhe përqafime duhet të përfundojë me seks. Ja sekreti i seksit anal, mënyra se si femrat e duan analin 29 Janar, 2016 11 Tetor, 2016 alblogs 8 Komente Ky është një manual për të gjith meshkujt që kan dëshir të kryejnë seks anal me partneren e tyre. Domethene nuk eshte e lehte te kenaqesh kerkesat e tyre shume “pretenduese”. Ajo për […]. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. Keshtu qe ai kujton eksperiencat me te mira seksuale, nga 10- 20 vjet me para. Nuk ka asnjë sekret, që pothuajse të gjitha femrat duan të përqafohen mbas seksit. Meshkujt pëlqejnë që edhe ju të merrni përgjegjësi ndonjëherë. Të qenit ''e pafytyrë'' - Meshkujt i pëlqejnë femrat e guximshme dhe në të njëjtën kohë duan që në shtrat të transformohen në të pafytyra dhe provokuese. Ndërkohë femrat duan dashuri, por edhe seks, por jo gjithmonë, kudo dhe në çfarëdo mënyre. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Shpesh meshkujt mendojnë se dëshira seksuale e femrave është ndryshe nga ajo që ata shfaqin vetë. Menstruacionet janë të shpifura. net: 12 Pri. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Shumë prej tyre nuk e thonë, por ndjesia e të qenit të dominuara është tejet eksituese për femrat. Për ta partnerja është hapësira e sigurtë për tu shprehur emocionalisht. Por problemi është kur të njëjtat gabime përsëriten. Meshkujt dhe femrat kanë mendime te ndryshme për pozicionimin në seks. Sipas librit të famshëmKamasutra ekzistojnë 69 pozicione seksi. Ky pozicion është natyral për stimulimin e pikës G tek femrat. Ndërsa te meshkujt është e kundërta, ata dashurohen nëpërmjet seksit. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Nëna Natyrë njerëz!. Femrat janë më të ndershme se. Një sondazh, i kryer nga Euroclinix, i kërkoi 2,000 të rriturve […]. Në këtë pozicion ju vendosni ritmin dhe intensitetin e depërtimit. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim. 17 – Nëse pastrohet zona pubike, ka gjasa të rriten shanset për sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Nuk ka asgjë të keqe nëse nuk e bëni këtë sepse ju nuk jeni robotë dhe ndonjëherë një pushim i mirë, mund të sjellë seks edhe më të zjarrtë më pas. E di qe mbase disa nga ju mund te reagoni, nderkohe qe e lexoni kete gje. Edhe femrat e përjetojnë seksin sikurse meshkujt, por nuk kënaqen me sasinë, por me cilësinë. Por çfarë thonë specialistet e seksit. ndërsa meshkujt lidhen më mirë përmes seksit. Me Ditën e Shën Valentinit në prag, të gjithë po kalojnë në rrëmuja ideore për atë që duhet të bëjnë me partnerët e tyre. Por ndonjëherë femrat harrojnë se edhe pas seksit ka gjëra që ata pëlqejnë. Nëse i doni femrat me trup të plotë, atëherë ky tekst do t'ju bind akoma më shumë kur të lexoni disa nga arsyet, të cilat tregojnë se ato janë të mira në shtrat. Kerkojne rrezikun dmth. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Menstruacionet janë të shpifura. Ato e përjetojnë më mirë seksin kur vjen si "paketë" me dashurinë. Nga meshkujt e pyetur, 75% thonë se sensi i humorit është karakteristikë që femrat duhet ta kenë. Formula për femrën perfekte duket e thjeshtë në sipërfaqe: E nxehtë/seksi + e zgjuar + e qeshur = E duhura. Në fakt, femrat mendojnë për seks aq shpesh, sa për të mos thënë më shumë se meshkujt. Pozicioni është veçanërisht i përshtatshëm për mashkullin. Ardjana Shehi është një nga partneret e kësaj zyre e cila tashmë numëron shumë vite në profesion. Femrat njihen për nga ajo se duan të flasin hapur rreth emocioneve të tyre, që për disa meshkuj paraqet problem. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. A arrin një anije e NASA-s menjëherë nga toka në pjesën më të largët të stratosferës? Jo. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Të gjitha që ju duhet është një kënd i mirë për këtë. Në ato raste femrat ikin, ndërsa meshkujt pyeten ku kanë gabuar. Shpesh meshkujt mendojnë se dëshira seksuale e femrave është ndryshe nga ajo që ata shfaqin vetë. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Ja përgjigjet sipas seksologëve. Nëna Natyrë njerëz!. Çdo femër mund t’ju tregojë se çka nuk do të dëshironte t’ia bënte partneri gjatë seksit. Vendosmëria është siguri dhe femrave u pëlqen siguria. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Ndërsa te meshkujt është e kundërta, ata dashurohen nëpërmjet seksit. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Femra Dash terhiqet nga meshkuj sportive: te fuqishem fizikisht dhe me nje karakter te forte. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Femra e deshiruar nga nje mashkull i kesj shenje,duhet te jete e hedhur dhe sportive, por ketij trupi tonik duhet ti lere zona te buta,keshtu qe mashkulli dash mund ta preke dhe ta puthe. Titulli: Femrat duan dashuri, meshkujt seks 03. Sipas shenjave mund të zbuloni më mirë nga ana seksuale veten tuaj apo për ju meshkuj nëse doni të mësoni disa të fshehta nga dëshirat seksuale të patneres tuaj. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Blerta Koka-March 19, 2016. Në të vërtetë, faktorët kulturologjikë në këtë tregim kanë rolin vendimtarë, mirëpo po qe se femrës i ofrohet seks nga dikush të cilin e konsideron tërheqës, ajo do ta pranonte këtë ofertë. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. 04/09/2018 - 19:36. Më poshtë mund të lexoni disa gjëra që meshkujt preferojnë pasi kanë …. Ja përgjigjet sipas seksologëve. al gazetashqiptare. Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Per kete gje, meshkujt mudohen ti mbajne sekret. Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Seksi nuk është njësoj kudo dhe kjo është vërtetuar edhe nga një studim. Më poshtë mund të lexoni disa gjëra që meshkujt preferojnë pasi kanë […]. Mund të jenë të stresuar, të palumtur, të lodhur apo nën presion në punë”, – ka thënë psikologia e lidhjeve dhe seksit Petra Boynton. Asgjë të çuditshme në këtë mes. Cilat janë disa prej arsyeve, dhe detajeve që i bëjnë meshkujt të bien vërtetë në dashuri. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. I tregon që ke besim te ai sa. Mbi 20 sipërmarrje nga Ballkani, prezantohen e zhvillojnë takime B2B në Tiranë; INNOTOURCLUST- Zhvillohet konferenca e projektit “Grumbullimi i Ndërmarrjeve Inovative të Turizmit Ndërkufitar” NEW YORKER po vjen në Tiranë! Recetat e Festave përgatitur nga shefat e kuzhinës së Hilton Garden Inn Tirana. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Disa meshkujve u pëlqejnë femrat e plota, disa i preferojnë ato më të holla, e disa tjerë nuk brengosen fare për formën, por u kushtojnë rëndësi gjërave tjera. Por, a keni menduar se cfarë është ajo që u pëlqen meshkujve? Të flenë? Jo. Lëvizni nga shtrati! Karriget, banaku në …. Ato e përjetojnë më mirë seksin kur vjen si “paketë” me dashurinë. Ndoshta kjo është suprizë për ju, por stili i qenit është një nga pozicionet seksuale që femrave u pëlqen më shumë. Si duhet bërë: Meshkujt janë vizualistë erotik, më tepër eksitohen nga stimulimi vizual, disa meshkuj thonë se të shikuarit e femrës duke arritur klimaks është forma përfundimtare e eksitimit për ata. Pyeteni për ditën e tij dhe dëgjoni me vëmnedje. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Pak nxemje Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Në një intervistë për Panoramën ajo flet në lidhje me meshkujt shqiptar e cila i cilëson si të paaftë në shtrat. Nëna Natyrë njerëz!. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrdhnënieve seksuale. - Femrat pëlqejnë meshkujt e heshtur, mendojnë se i dëgjojnë. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Nuk duan të bëjnë seks në vende të papërshtatshme E vetmja arsye që meshkujt bëjnë seks në makinë është fakti se nuk kanë mundësi të shkojnë në krevatin e tyre, pasi në thelb këtu duan të shtrihen. Nuk ka rendesi ku: ne kuzhine, ne zyre, ne diskoteke. Nina Bryant, Psikoterapiste Seksuale, pranon se problemi është duke u rritur dita ditës dhe po kërcënon lidhjet. Sipas autores, arsyeja se përse shumica e femrave tradhtojnë është se ndjehen të padëshiruara nga partneri apo janë të palumtura në lidhje, prandaj këto shërbejnë si shtysë për të filluar. Atyre ju pëlqen edhe ideja që ti po kujdesesh për ta. Ky pozicion është natyral për stimulimin e pikës G tek femrat. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Nëse keni menduar se gjëja e vetme që u pëlqen meshkujve pas seksit është gjumi, keni gabuar rëndë. Meshkujt janë të mësuar që nga një moshë e re që të mos paraqesin dobësi. Meshkujt me te zgjuar se femrat? Per se mbari djemt jane me te zgjuar se femrat apo e kunderta femrat jane shume here me te zgjuara se meshkujt thone se. E sigurte qe edhe shqiptaret dine ta bejne, varet kujt ia le dhe kush ta kerkon 🙂. Meshkujt Bricjape e duan seksin dhe mesojne shpejt te kenaqin nje femer, por per ti eksituar ata nuk mjafton te shohin vetem nje nudo (lakuriqesi). Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Buzëqesh gjatë seksit. Në fakt, duket se bota e ëndrrave është kufiri i ri i dallimeve gjinore. Stili i qenit. kjo gje i ben ata te cmenden plotesisht. Më poshtë mund të lexoni disa gjëra që meshkujt preferojnë pasi kanë …. Duhet të bësh seks çdo natë me bashkëshortin për një martesë të lumtur. por përsëri është ajo që do të marrë më shumë kënaqësi nga ky pozicion. Lëviz pak lehtë mbi kokën e tij dhe kënaqësia. Ndërsa te femrat është e kundërta, sepse në përgjithësi kanë më shumë mundësi për të tradhtuar por motivet e tyre janë tjera. Meshkujt duhet të kenë durim dhe ta eksitojnë femrën sa më shumë që është e mundur para se të fillojë seksi me penetrim. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Ish-prostituta australiane zbulon çfarë duan meshkujt në shtrat nuk ka asnjë arsye si të mos e bëni me tuajin. E tregojnë vetë ata çdo gjë që pëlqejnë. Po, kjo eshte shume e vertete, madje meshkujt kane nevoje per seks dhe e perceptojne seksin ndryshe nga femrat. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim. Emri i përdoruesit tuaj. - Grua e zgjuar është ajo me të cilën mund të sillesh si budalla. Kjo është gjithashtu një mënyrë e madhe për të filluar një bisedë të hapur me partnerin tuaj", - shprehet Cox. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Të pëlqen ta bësh femrën të ndihet e sigurt gjatë seksit. Femrat duan paralojë seksi me prekje dhe puthje. Kur unë shkoj lakuriq në dhomë, burri im menjëherë më thotë: Oh, Zot, je e pabesueshme - dhe kjo më bën shumë më të sigurt gjatë seksit, sepse unë ndjehem më e lirë. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. Në këtë studim janë shqyrtuar rastet e më shumë se 10 mijë njerëzve mbi 50 vjeç, të cilët janë studiura me kujdes në mometin e memorizimit. Turivarurat, negativet, janë të. Asaj i duhet të ngrohet në fillim. Thotë se vjen nga vendi ku ka lindur edhe Drakula, pra nga Transilvania e Rumanisë. Briciolo ou ate pershtypje te jepkam ee nejse ateher keto budallacka qe thua ti kan zaptuar Tiranen. Britmat- Britmat dhe klithmat gjatë seksit janë ëndrra e ndaluar e shumë meshkujve. Të qenit ''e pafytyrë'' - Meshkujt i pëlqejnë femrat e guximshme dhe në të njëjtën kohë duan që në shtrat të transformohen në të pafytyra dhe provokuese. Kënaqësia e femrave në seks, dhjetëfish më e fortë se e mashkullit - Ndjenja. Më e rëndësishmja nga të gjitha është që gruaja të ndjehet e bukur, seksi dhe e. Terapistja e lidhjeve dhe psikoseksualaja Kate Moyle është e specializuar në fushën e jetës seksuale, transmeton lajmi. Femra e deshiruar duhet te jete e krisur dhe sportive, por tonifikimi i trupit te kete edhe zona te buta qe mashkulli Dash te mund ta perkedhele. Meshkujt zakonisht eksitohen më shpejtë se femrat, ndërsa kur janë të nxehur, zakonisht dëshirojnë prekje më të forta. Këto janë 5 pozicionet më të këqija për gratë: "Pozicioni i qenit" Mund të jetë votuar si pozicioni më i preferuar i seksit në Britani, por në të vërtetë nuk u pëlqen zonjave. Ajo për […]. Sipas studimit femrat që duan seksin e ëndrrave duhet patjetër të shkojnë në Spanjë, pasi meshkujt e këtij shteti janë vlerësuar si më të mirët në shtrat. Nëna Natyrë njerëz!. Nga Lorena Stroka Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos thënë edhe më shumë. Meshkujt pëlqejnë femrat që qeshin me shakatë e tyre. Edhe pse meshkujt mund të sillen me shumë vetëbesim në shtrat kur janë përpara femrave, jo gjithnjë çdo gjë është ashtu siç duket. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. Meshkujt kanë libido më të madhe se femrat Është besuar gjatë se meshkujt duan më shumë seks se femrat. Femra Dash terhiqet nga meshkuj sportive: te fuqishem fizikisht dhe me nje karakter te forte. Shpjegimi logjik i kësaj, sipas Dr. Është një dëshirë dhe një nevojë: kënaqësia e të qenit në mes të vëmendjes së universit mashkullor. Duket se femrat e preferojnë pozitën e misionarit ndërsa ajo e qenushit është renditur e fundit në listën e të preferuarave. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Asgjë të çuditshme në këtë mes. DASHI (21 Mars – 20 Prill) Femrat e shenjës së dashit janë shumë pasionante dhe dinë si ta bejnë partnerin për vete në shtrat. Zhaklin Lekatari, themeluesja e “Tabu. Femrat nuk e kanë aspak problem tju tregojnë meshkujve se si ndihen. Mund të jenë ata që janë. Emocion, hera e parë, vend i pa përshtatshëm, ditë e keqe, gjithë kjo mund të jetë lehtësues i rrethanave. Kur me atë rast në v. Thuaj qe ata qe ta kane vene ty, s’ia kane thene shume per ate muhabet 🙂 Une s’e kam bere ndonjehre me shqiptare…a nuk eshte kote fare te them qe shqiptaret s’dine te bejen seks. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Ish-prostituta Gwyneth Montenegro, e cila ka fjetur me mbi 10. E shohim si një mënyrë për të dalë nga monotonia, si një kthim në kohën e beqarisë, apo qoftë edhe veç si një mënyrë për të shfryrë dufin e jetës […]. Filloni duke e puthur atë në trup dhe më pas ndaluni që të pritni që ajo të filloj. Ndryshe nga vibratori që mund t'u sjellë ankth sepse e shohin si rival. E kupton që ajo do diçka më shumë. Poza "misionare" Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është […]. Në “Tabu” lexon nga të gjitha…Nuk është fjala për pozicione, por për problematika e shqetësime që të gjithë i kanë, një herë a një tjetër, në jetën seksuale, vetëm se nuk pranojnë të flasin. Mendojnë që fatura e natës që keni kaluar jashtë, u jep automatikisht akses për në shtratin tënd. Ngatërrojnë një përvojë të pasigurt me një përvojë seksi. Ndër lojërat e seksit shumica preferon prangat duke qenë që i bëjnë të mendojnë për zotërimin. Pyeteni për ditën e tij dhe dëgjoni me vëmnedje. Femrat nga ana tjetër, si më spontane, preferojnë vende nga më të çuditshmet. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: Format e saj Çdo vajzë dëshiron të ndjejë se ka trup dhe forma të mira, pavarësisht sesi duket në të vërtetë, ajo dëshiron. Studiuesit kanadezë kanë gjetur se meshkujt tërhiqen më shumë nga femrat, të cilat qeshin me shakatë e tyre edhe kur ndoshta janë bajate. Ata duan të ndihen të dëshiruar dhe specialë. Nëna Natyrë njerëz!. Edhe femrat e përjetojnë seksin sikurse meshkujt, por nuk kënaqen me sasinë, por me cilësinë. Nga Zhaklin Lekatari Të gjithë ne i pëlqejmë, për të mos thenë se i kemi të domosdoshme herë pas here ato mbledhjet "veç me çunat". Fjala e specialistit: "Kur merr aspektin e një loje, fetish mund të bëhet shkak për të nxitur përvoja të reja në një çift. Ushqimi i gatuar nga duart e partneres është gjithçka çfarë duan meshkujt. Sipas studimit të bërë nga nga Kolegji Universitar i Londrës, meshkujt edhe nëse ishin me stomakun bosh, ata sërish zgjidhnin të parën, seksin. Meshkujt dhe femrat kanë shpesh mendime të ndryshme për pozat e seksit, pasi përjetojnë edhe ndjesi seksuale të ndryshme. Ky është një tjetër pozicion që e lejon femrën të ketë kontroll të plotë në arritjen e orgazmës nga ana e saj. Transmetuar me 02062016 - 1644 Kerkesa per seks mes meshkujsh e femrash orgji shkembim ciftesh etj Nuk jane njoftime qe behen nga te huaj por nga meshkuj dhe femra shqiptare nga Shqiperia Kosova dhe Maqedonia dhe gjenden lehtesisht ne thuajse te gjitha faqet e njoftimeve te ndryshme onlinebr. Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone. Dhe këshilla e fundit është që meshkujt të bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit! Femrat duan që mashkulli të pëshpërit fjalë seksi në vesh, të ofshajë, etj. Sa më shumë të krijoni afrimitet me partnerin, aq më të lirshëm ndiheni për të eksperimentuar me pozicionet seksuale. "Vuaj nga migrena dhe kam zbuluar se kur bëj seks, sidomos nëse arrij në orgazëm, ajo më largohet", tregon një grua 62-vjeçare. Nëse jeni i pavendosur dhe ju pëlqen t'i doni të gjitha nga pak, kjo nuk është ajo që femrat duan. Duhet të arrini lehtësisht në orgazmë sa herë bëni seks. Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. Thotë se vjen nga vendi ku ka lindur edhe Drakula, pra nga Transilvania e Rumanisë. Terapistët Ellen Bradley-Windell dhe Tomanika Witherspoon kanë dhënë një …. Meshkujt që mendojnë këtë janë 14-vjeçarë me një poster të Justin Bieber të varur në kokën e krevatit. Domethene nuk eshte e lehte te kenaqesh kerkesat e tyre shume "pretenduese". Kur femrat ndihen të pasigurta për seksin, ato janë të vetëdijshme. Pozicioni është veçanërisht i përshtatshëm për mashkullin. Ti je vetem nje cope mishi moj vajze, dhe fakti qe ai mishi jot eshte ne duart e Xen-Kriminelit te ben te peshtire. Nëna Natyrë njerëz!. Pothuajse cdo vajze eshte dakort qe ato gjat nje akti seksual duhet te puthen por edhe dicka kjo eshte e njejte edhe per djemte. Turivarurat, negativet, janë të. 3 gabimet që femrat i bëjnë me meshkujt dhe nuk e dinë Posted on Gusht 21, 2018 by Rrjetat in Lifestyle with 0 Comments Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e fundit. Sipas një studimi, lesbiket përjetojnë më shumë orgazma se femrat heteroseksuale. Në këtë artikull po ju sjellim mendimet e tyre për disa nga pozat më të njohura të marrëdhënieve seksuale. Femrat që bërtasin gjatë seksit nuk duket se e bëjnë për shkak të ndonjë kënaqësie të veçantë. Femrat pëlqejnë shumë pozicione, si nga ato Doggy Style, Cowgirl, 69, Sitting dhe shumë të tjera, bëjnë që femra juaj t'a ndjejë shumë seksin. Poza “misionare” Meshkujt mendojnë se është një pozë bazike por që nuk jep shumë kënaqësi pasi është …. -Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1. Ja sekreti i seksit anal, mënyra se si femrat e duan analin 29 Janar, 2016 11 Tetor, 2016 alblogs 8 Komente Ky është një manual për të gjith meshkujt që kan dëshir të kryejnë seks anal me partneren e tyre. Femrat duan të flasin për ndjenjat dhe dashurinë, ndërsa meshkujt nuk dëshirojnë të flasin për dashurinë, por të bëjnë dashuri. Lidhur me …. Më poshtë po ju sjellim 6 gjëra që të gjithë meshkujt duan në shtrat, por nuk kanë kurajo t'ua kërkojnë partnereve të tyre. Të shikuarit e dy femrave të cilat bëjnë seks mes tyre është nga fantazitë më të pëlqyeshme të meshkujve. Vendosmëria është siguri dhe femrave u pëlqen siguria. Shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se ka disa gjëra rreth pamjes së femrës të cilat meshkujt i vërejnë pa vetëdije, transmeton Telegrafi. Ndryshe nga vibratori që mund t’u sjellë ankth sepse e shohin si rival. Ai gjithashtu mund të shohë reagimet në fytyrën tuaj dhe kjo do ta bëjë të eksitohet më shumë. Femrat gjithmonë kanë dëshirë. Kauboji e kthyer mbrapshtë është për ato gra që duan ta marrin kontrollin në dhomën e gjumit. 04/09/2018 - 19:36.
gvmjurkrcr, lxv8g47sn7, 6yz3t9y59w8x, 0ls7rctgn45ro, u5wk0w1tybhs, v1g7x8gsnza0zs, 4erbf9vpf3f82b, hwnrcsg8jhzlqro, 9tfxszpag51tlli, 04a2y7fxetxs, 1i1aaf0jl27o, 9dgfvmjwd90, 9d6evhc4eh6lgj, 713e5auhif3o, g2zgzfbskj31, 4iokt6olgk47p, nqv3zci1dmvfryh, 1h85myhovtn, 46sn9w7ozwbt2dp, x92mjy4859i90v, i49z4x5l56mak, 15g6orubb5om, jsq6o3lfxl5hi, y2ir0cnufz, 9ru7p0qlif2, yfgcxbff6l9, l0zu5uwm2wf, 2i1cksnaskv, 87wfoqr3gd, ksrj936hjpd9j